VATAN PARTİSİ Avcılar İlçe Başkanı Yavuz Demirel ve beraberindekiler basın bildirilerini Avcılar Havuz başında okudular.

Basın bildiri metninde şu cümleler yer aldı; Değerli basın mensupları, kıymetli vatandaşlar, “KÜRT SORUNU” OLARAK DAYATILAN ABD SORUNUNU TBMM ÇÖZMÜŞTÜR !!!
Bu haber 2021-10-04 15:40:20 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

HDP/PKK’yı kurtarmak için bir araya gelen Biden Tayfası, bir süredir “Kürt sorununa

TBMM’nde çözüm” iddiasıyla kampanya yürütüyor. Tam da PKK’nın siyasi şubesi olan HDP’nin Anayasa Mahkemesi’nde kapatılma davası yürütülürken girişilen bu kampanyanın zamanlaması manidardır. 

 

ABD programının savunucuları HDP-PKK’yı kurtarmak, hatta iktidar ortağı yapmak için

projelere girişmişlerdir. Bu vesileyle bir kez daha ilan ediyoruz: HDP İLE İKTİDAR

HAYALLERİ MİLLETİMİZİN VATANSEVER YÜREKLERİNE ÇARPIP SUYA DÜŞMEYE MAHKÛMDUR...  AFGANİSTAN’DAN BAVULUNU TOPLAYIP KAÇAN ABD, TÜRKİYE’DEKİ PİYONLARINI KURTARAMAZ...

 

Biden Tayfası, TBMM’ne çözüm dayatacak hakka ve güce sahip değildir. En önemlisi;

TBMM, terör sorununu çözme kararını defalarca ilan etmiştir ve bu amaçla Cumhuriyet Hükümetini görevlendirmiştir. Bu görev Türk Ordusunun harekatlarıyla yerine getirilmiş ve getirilmektedir.

 

Ne var ki ABD güdümlü HDP/PKK dostlarının “Kürt sorunu TBMM’nde çözülmelidir” diye tutturması karşısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk Milletinin iradesini ve hükümete verdiği görevi bir kez daha dünyaya ilan etmeli ve PKK dostlarının bozgunculuğunu mahkûm etmelidir.

 

Vatan Partisi, bu amaçla birazdan okuyacağımız karar teklifini TBMM Başkanlığına sunma kararı almıştır. Bu teklifi, en kısa sürede Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM 20. Dönem Başkan Vekili Sayın Hasan Korkmazcan başkanlığında Parti Heyetiyle Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a sunacağız.

Meclis Başkanımızın bu Tasarıyı Meclis gündemine almasını saygılarımızla talep ediyoruz.

 

Vatan Partisi’nin TBMM’ye sunacağı tasarıyı sizlere ilan ediyoruz: 

 

 

 

 

VATAN PARTİSİ’NİN

“KÜRT SORUNUNA TBMM’DE ÇÖZÜM” KONUSUNDA

TBMM’YE SUNACAĞI KARAR TASARISI

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

                                 

1.                  ABD başta olmak üzere Atlantik sistemi içinde bulunan kimi devletlerin ve denetledikleri unsurların “Kürt sorunu” başlığı altında ısrarla dayattıkları sorun, TBMM’nin temsil ettiği millet iradesiyle demokratik haklar açısından esas olarak çözülmüştür. Türk milletinin ayrılmaz parçası olan Kürt vatandaşlarımızın eşitlik, kardeşlik ve birlik yönündeki demokratik talepleri yasalarla düzenlenmiştir ve hükümetçe uygulanmaktadır.

 

2.                  ABD ve güdümündeki Bölücü Terör örgütü, sorunun Türkiye’nin bütünlüğü ve barış içinde çözümüne karşı bölünmeyi ve savaşı dayatmıştır. Bu durumda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, silahlı dayatmaya silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizleme görevinin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin çözümüdür.

 

3.                  TBMM, bütün dünyaya bir kez daha ilan etmektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekenler, dün olduğu gibi yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin silahıyla tanışacaklardır. 24 Temmuz 2015 günü Bölücü Terör Örgütünü temizleme kararı alan Türkiye Hükümeti, TBMM’nin çözümünü uygulamıştır. 

 

4.                  Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bölücü Terörü yurtta ve sınır ötesinde hendeklere gömen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, görevini yerine getiren Mehmetçiğimizi kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve gazilerimize şükran duygularını bildiriyor.

 

5.                  Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polis Teşkilatı ve Köy Korucuları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücünü hayata geçirerek vatanımıza barış ve huzur getirmişlerdir. Bugün ülkemizin Güneydoğusunda ve vatanımızın her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız, ABD güdümlü Bölücü Terörden kurtulmanın ve huzura kavuşmanın sevincini yaşıyor.

 

6.                  Bölücü Terörün dağda, kırda, bayırda, hendekte, sokakta, belediyelerde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nefes almasına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilân ediyoruz. Bölücü Terörün şu veya bu kisve altında eleman devşirmek, para toplamak, propaganda yapmak, yıkıcı eylemlere kalkışmak için yasal olanakları kullanmasına izin vermeyeceğiz. Milletimizin bize sorumluluğumuzu hatırlatan sesini duyuyoruz: Meclis’te PKK istemiyoruz! Gazi Meclisimize Terör Örgütünü sokmak isteyenlere kesin yanıtımız budur!

 

7.                  Türkiye Büyük Millet Meclisi, bütün dünyaya bir kez daha duyurmaktadır ki, bölgemizde “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail Devletinin kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu kararlılığımızı bölücü planların hedefinde olan komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile dayanışma içinde yerine getirme irademiz herkesçe bilinmektedir. Emperyalist-Siyonist tertipleri sürdürmekte ısrar edenler, bugüne kadar olduğu gibi bozguna uğramaktan öte bir sonuca ulaşamayacaklardır.

 

8.                  Vatanımızı kalıcı barış ve huzura kavuşturmakta olduğumuz bugünkü koşullarda, TBMM olarak, Cumhuriyet Hükümetimizin Her vatandaşa iş, Her vatandaşa huzur, Her vatandaşa sağlık ve eğitim sağlayacağına güveniyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorlukları “Üretenler Milletin efendisidir” ve “Üretici baş tacıdır” şiarıyla başaracağımız Üretim Devrimiyle aşmakta kararlıyız.

 

9.                  Üreten ve Birleşen Türkiye kararımız kesindir! Ne ABD ne de başka bir güç Türk milletini bölemez! Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar! Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak kararlılığımıza kimse dokunamaz!

 

Bu karar, Türkü ve Kürdüyle bütün Türk Milletinin kararıdır! Bu karar, Türk milletinin egemenliğini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararıdır! 

ETİKETLER : Yavuz Demirel VATAN PARTİSİ Avcılar İlçe Başkanı kürt sorunu abd sorunu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
Seri İlanlar
Gazete Avcılar
© Copyright 2013 DKM Tasarım. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
gazete avcılar
gazete avcılar
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
LİNG
Hava Durumu