Milletvekillerinin Kesin Aday Listesi yarın açıklanıyor

CHP önseçimde İlçelerinden 1. Sırada çıkan (Başakşehir’den Özgür Karabat, K.Çekmece’den Bektaş Davutoğlu, Avcılar’dan Erhan Bozan, Esenyurt’dan Kemal Deniz Bozkurt) isimlere yer vermiş olsa oy oranları kuşkusuz ki daha fazla olurdu. İstanbul 3. Bölgede CHP %2 oyunu artırmış olsa Türkiye ortalamasına %4 artış sağlamış olur.
Bu haber 2015-09-17 15:36:48 eklenmiş ve 456 kez görüntülenmiştir.

Milletvekillerinin Kesin Aday Listesi yarın açıklanıyor

1 Kasım'da yapılacak Genel Seçimlerde yer alacak  Siyasi Partiler Milletvekili adaylarının kesin listesini yarın mesai saati bitimine kadar Yüksek Seçim Kuruluna bildirmek zorundalar.

PARTİLERE GÖRE KAZANAN MİLETVEKİLLERİ ve YORUMLARIMIZ

AK Parti

No Parti Sıra Kazanan Milletvekili

1 AK Parti 1 MUSTAFA ŞENTOP

2 AK Parti 2 ÖZLEM ZENGİN

3 AK Parti 3 FEYZULLAH KIYIKLIK

4 AK Parti 4 MEHMET MUŞ

5 AK Parti 5 MEHMET DOĞAN KUBAT

6 AK Parti 6 TÜLAY KAYNARCA

7 AK Parti 7 ABDURRAHİM BOYNUKALIN

8 AK Parti 8 HARUN KARACA

9 AK Parti 9 UĞUR IŞILAK

10 AK Parti 10 MUSTAFA YENEROĞLU

11 AK Parti 11 MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU

12 AK Parti 12 MEHMET METİNER

13 AK Parti 13 HALİS DALKILI

YORUMLARIMIZ

AK Parti’de 3. Dönem kuralı uygulanırsa Fevzullah Kıyıklık aday olamayabilir.

AK Parti’nin Hükümet veya Hükümete ortak olması konumunda Tülay Kaynarca büyük olasılıkla bakan olur.

Yine AK Parti’nin oyunu artırması durumunda Gazeteci Mahmut Övür Milletvekili olabilir

CHP

14 CHP 1 BİHLUN TAMAYLIGİL

15 CHP 2 İLHAN CİHANER

16 CHP 3 ENGİN ALTAY

17 CHP 4 ALİ ŞEKER

18 CHP 5 ERDOĞAN TOPRAK

19 CHP 6 EREN ERDEM

20 CHP 7 MURAT ÖZÇELİK

21 CHP 8 ZEYNEL EMRE

22 CHP 9 MEHMET BEKAROĞLU

YORUMLARIMIZ

CHP Adaylarının yarısını önseçimle belirlemesine rağmen İlçeler yeterine temsil edilemedi. 3. Bölgede 13 ilçe var CHP ise 9 Milletvekili çıkardı.

CHP’nin İlk 9. Sırasında Büyükçekmece İlçesi Ali Şeker’le, Bahçelievler İlçesi ise Zeynel Emre ile temsil edildiler.

Türkiye’nin en kalabalık seçmeni İstanbul 3. Bölgede

CHP önseçimde İlçelerinden 1. Sırada çıkan (Başakşehir’den Özgür Karabat,  K.Çekmece’den Bektaş Davutoğlu, Avcılar’dan Erhan Bozan,  Esenyurt’dan Kemal Deniz Bozkurt) isimlere yer vermiş olsa oy oranları kuşkusuz ki daha fazla olurdu. İstanbul 3. Bölgede CHP %2 oyunu artırmış olsa Türkiye ortalamasına %4 artış sağlamış olur.

CHP Genel Merkezin Aday belirlemede kararını vermesi lazım çok oy mu yoksa hatırı sayılı isimler mi?

HDP

23 HDP 1 PERVİN BULDAN

24 HDP 2 GARO PAYLAN

25 HDP 3 ABDULLAH LEVENT TÜZEL

26 HDP 4 ALİ KENANOĞLU

27 HDP 5 EMİNE BEYZA ÜSTÜN

MHP

28 MHP 1 MERAL AKŞENER

29 MHP 2 ATİLA KAYA

30 MHP 3 İSMAİL FARUK AKSU

31 MHP 4 ARZU ERDEM

MHP’nin oy kaybetmesi durumundan Arzu Erdem’in zor elde etti Vekillik sona ermiş olacak.

İşte 7 Haziran’da Aday sıralaması ŞÖYLE OLUŞMUŞTU;

İstanbul milletvekili aday listesi (AK Parti, CHP, MHP, HDP İstanbul adayları)

25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçiminde İstanbul 3. Bölgeden 'dan aday gösterilenlerin listesi

Ak Parti

1. MUSTAFA ŞENTOP YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ

2. ÖZLEM ZENGİN YÜKSEK AVUKAT

3. FEYZULLAH KIYIKLIK YÜKSEK AVUKAT

4. MEHMET MUŞ YÜKSEK EKONOMİST

5. MEHMET DOĞAN KUBAT YÜKSEK AVUKAT

6. TÜLAY KAYNARCA YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR

7. ABDURRAHİM BOYNUKALIN YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

8. HARUN KARACA ORTA MUHASEBECİ

9. UĞUR IŞILAK ORTA SANATÇI

10. MUSTAFA YENEROĞLU YÜKSEK AVUKAT

11. MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS

12. MEHMET METİNER YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR

13. HALİS DALKILIÇ YÜKSEK İKTİSATÇI

14. MAHMUT ÖVÜR YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR

15. YILDIZ SEFERİNOĞLU YÜKSEK AVUKAT

16. FATMA BETÜL SAYAN KAYA YÜKSEK MÜHENDİS

17. TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE YÜKSEK DİŞ HEKİMİ

18. MEHMET BAYKAN YÜKSEK AVUKAT

19. RESUL KURT YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

20. BETÜL BİRER ORTA SERBEST/ÖZEL

21. ABDULLAH BAŞCI YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

22. ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER YÜKSEK SAĞLIK GÖREVLİSİ

23. CELAL BABAYİĞİT YÜKSEK AVUKAT

24. HAKAN BAHADIR YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ

25. HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR

26. YEŞİL AYTULUM TURUT ORTA SERBEST/ÖZEL

27. YASİN ZÜLBAHAROĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL

28. ABDULLAH SADIKSOY YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

29. ARİF KALMAZ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

30. FATMA NUR YAVUZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL

31. FEVZİ DURMUŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

CHP

1 BİHLUN TAMAYLIGİL ÜNİVERSİTE EKONOMİST

2 İLHAN CİHANER ÜNİVERSİTE AVUKAT

3 ENGİN ALTAY ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ

4 ALİ ŞEKER ÜNİVERSİTE DOKTOR

5 ERDOĞAN TOPRAK YÜKSEKOKUL YÖNETİCİ

6 EREN ERDEM LİSE GAZETECİ

7 MURAT ÖZÇELİK ÜNİVERSİTE EMEKLİ

8 ZEYNEL EMRE ÜNİVERSİTE AVUKAT

9 MEHMET BEKAROĞLU ÜNİVERSİTE DOKTOR

10 SİBEL ÖZDEMİR YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

11 EMİNE GÜLİZAR EMECAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

12 EFKAN BOLAÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT

13 ÖZGÜR KARABAT ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR

14 SÜLEYMAN ÇELEBİ İLKOKUL SENDİKACI

15 HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ

16 ERHAN BOZAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI

17 TÜLAY ATEŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT

 

MHP

İSTANBUL3 1 MERAL AKŞENER

İSTANBUL3 2 ATİLA KAYA

İSTANBUL3 3 İSMAİL FARUK AKSU

İSTANBUL3 4 ARZU ERDEM

İSTANBUL3 5 FUAT ÇAKIROĞLU

İSTANBUL3 6 MEHMET MÜFTÜOĞLU

İSTANBUL3 7 ERDEM KARAKOÇ

İSTANBUL3 8 MURAT TÜRKMEN

İSTANBUL3 9 HAYATİ ARKAZ

İSTANBUL3 10 AYŞE BIÇAK

İSTANBUL3 11 ALPASLAN ALPASLAN AKARSU

İSTANBUL3 12 AHMET SAVAŞ ÇOLAK

İSTANBUL3 13 BAHATTİN ŞENGÜL

İSTANBUL3 14 IŞIL DAMLA ŞENER YAMANER

İSTANBUL3 15 FAZLI YURDABAK

İSTANBUL3 16 VOLKAN YILMAZ

İSTANBUL3 17 HALİT TUNA

İSTANBUL3 18 CELAL KARAPINAR

İSTANBUL3 19 İSA İLYASOĞLU

İSTANBUL3 20 GÖKHAN YAMANER

İSTANBUL3 21 MESUT YILDIRIM

İSTANBUL3 22 TAHİR PAK

İSTANBUL3 23 HAKAN ÇORAK

İSTANBUL3 24 BÜNYAMİN ÇİFTÇİ

İSTANBUL3 25 AYTEKİN HORASAN

İSTANBUL3 26 SEVİNÇ GÜMÜŞ

İSTANBUL3 27 SERDAR ÖKTEM

İSTANBUL3 28 DİDEM KARATAŞ

İSTANBUL3 29 KAMİL AKSU

İSTANBUL3 30 EKREM SARISOY

İSTANBUL3 31 MERRİN HASİPOĞLU

HDP

PERVİN BULDAN

KARABET PAYLAN

LEVENT TÜZEL

ALİ KENANOĞLU

BEYZA ÜSTÜN

AYŞE BERKTAY

KEMAL PARLAK

ABDULHEKİM DAŞ

ZEHRA ŞAHİN

ŞEFİKA GÜRBÜZ

HALİME YAVUZ

EYÜP ERSÖNMEZ

HÜLYA İMAK

FIRAT EPÖZDEMİR

FATMA BEYHAN EROĞLU ER EYÜPOĞLU

M.ŞERİF ÖNER

NAZİRE GÜNEŞ

YAKUP MAVZER

ELİF BULUT

SEVGİ YALÇIN

SUNER SAKÇI

DİLEK SULTAN NAYMAN

ERKAN METİN

NERGİZ VASFİOĞLU

ERHAN DAŞKAYA

BURCU DEMİRBAŞ

ABDULCELİL ÖZTEKİN

CEMİLE AKGÜN

HÜLYA BAYRAM

MEHMET TORUŞ

HALİL SAVDA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Seri İlanlar
döviz kurları
Nöbetçi Eczaneler
Gazete Avcılar
© Copyright 2013 DKM Tasarım. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi