CHP İl’de devir teslim töreni

Cemal Canpolat, İl Başkanlığı görevini Murat Karayalçın'dan devraldı. İstanbul İl Başkanlığına seçilen Cemal Canpolat, düzenlenen törenle görevi il başkanlığına aday olmayan Murat Karayalçın'dan devraldı.
Bu haber 2015-12-30 18:17:25 eklenmiş ve 554 kez görüntülenmiştir.

CHP İl’de devir teslim töreni

Olağan Genel Kurulda partililerin desteğini alan  Cemal Canpolat, İl Başkanlığı görevini Murat Karayalçın'dan devraldı

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda devir teslim töreni Şişhane’deki İl Binasında gerçekleştirildi. 35. Olağan İl Kongresi'nde İstanbul İl Başkanlığına seçilen Cemal Canpolat, düzenlenen törenle görevi il başkanlığına aday olmayan Murat Karayalçın'dan devraldı.

 

Devir Teslim Törenine katılım yoğundu

Bazı Milletvekilleri, az sayıda Belediye Başkanı, İlçe başkanları tebrik için gelenler arasındaydılar.

Karayalçın uzun uzun emeği geçenlere teşekkür etti

Partililere seslenen yapan Murat Karayalçın, "Sayın Başkanımızdan ve göreve seçilen arkadaşlarıma huzurlarınızda başarı dileklerimi sunuyorum. Bu seçimin devredeni, devralanı, kazananı, kaybedeni yok. Biz hepimiz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Şimdi Cemal kardeşim, görevi benden devralıyor, bayrağı benden devralıyor. İçtenlikle inanıyorum ki göreve gelmiş arkadaşlarıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını bize göre daha da ileri noktaya taşıyacaklardır. Bundan en ufak bir kuşkum yok. Benim eski il başkanı olarak görevim, sevgili kardeşime ve göreve gelen kardeşlerime yardımcı olmaktır. Ben bugün Ankara'ya dönüyorum. Ama ister Ankara'da olayım, ister İstanbul'da ben kendi görevimi böyle görüyorum. İstanbul'da partimizin bundan sonra elde edeceği başarı bundan sonra partimiz için çok büyük bir fırsat niteliğini taşıyacaktır" dedi.

Cemal Canpolat Sol içerikli bir konuşma yaptı

Cemal Canpolat, ise yaptığı konuşmada, CHP'nin son kongresinde bizim ısrarla belirttiğimiz bir alan vardı. Partinin şu ana kadar belki dolduramadığı alan, İstanbul'da parti yüzünü bundan sonra sola, sosyal demokratlara, ilericilere, aydınlara ötekilere döndürecektir. Bundan sonra partinin sol yanı ağırlıklı mücadelenin temeli olacaktır. Bizim ağırlıklı olarak İstanbul'un arka yakasında oy oranımızın yüzde 10, yüzde 15 olduğu yakada, mücadelemizi bu alanda başlatacağız. Kısaca, bugün ülkemizin içinde bulunduğu ve her dönemden fazla barışa ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde barış seslerini ısrarla kararlı bir şekilde söyleyeceğiz. 1989'da İstanbul'un arka yakasında bizim oy oranımız yüzde 50 civarındaydı yani Alibeyköy'de, Bağcılar'da, Güngören'de… Bu alanlarda bizim oy oranımız yüzde 50'ye yaklaşıyordu. 1989'da bıraktığımız ve döndüremediğimiz yüzümüzü sola, emeğe, dışlananlara, yok sayılanlara, itilenlere dönemediğimiz için bu alanları kaybettik" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : Yahya Göktaş Coşkun Tanış Hüseyin Aydın Fatih Üstünbaş Hasan Dağ Cemal Canpolat Handan Toprak Naciye Yaprak Şerif Ateş Ensar Öğüt Haydar Koparan TC Cevdet Ates Hülya Altın Hediye Boztemur Erhan Bozan İhsan Alpaslan Osman Çalı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ANKETİMİZE KATILARAK GÖRÜŞLERİNİZİ YANSITTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
Seri İlanlar
Gazete Avcılar
© Copyright 2013 DKM Tasarım. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
gazete avcılar
gazete avcılar
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA