Mahmutbey Gişe Trafik Çilesi Mecliste

Mahmutbey gişeleri şehrin kuzey yöne doğru ilerlemesi ve gelişmesi sonucu işlevini kaybetmiş ve trafik için önemli bir sorun haline geldiği hatırlatan CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Engin Altay
Bu haber 2016-02-16 21:28:38 eklenmiş ve 581 kez görüntülenmiştir.

Mahmutbey Gişe Trafik Çilesi Mecliste

 

Uluslararası karayollarının şehir içi bağlantılarının yapılmasıyla uzun yıllardır hizmet veren Mahmutbey gişeleri şehrin kuzey yöne doğru ilerlemesi ve gelişmesi sonucu işlevini kaybetmiş ve trafik için önemli bir sorun haline geldiği hatırlatan CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Engin Altay

Anayasa’nın 98, TBMM İçtüzüğü’ nün 96. Maddeleri uyarınca Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını talebinde bulundu.

 

                                                                                  

Altay “Uluslararası karayollarının şehir içi bağlantılarının yapılmasıyla uzun yıllardır hizmet veren Mahmutbey gişeleri şehrin kuzey yöne doğru ilerlemesi ve gelişmesi sonucu işlevini kaybetmiş ve trafik için önemli bir sorun haline gelmiştir.

İstanbul’un çeşitli noktalarındaki otoban geçiş sistemleri kent yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde 10 Km’ye varan araç kuyruklarının İstanbullu yurttaşlarımızı maddi ve manevi olarak etkilediği bilinen bir durumdur. Yakıt tüketiminin gereksiz yere artması, zaman kaybı ve bunların oluşturduğu stresin doğurduğu sonuçlar olumsuz şekilde sonuçlanabilmektedir”  dedi.

CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Engin Altay’ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını talebinde bulunduğu iki madde şöyle:

 

1.       Şehrin içinde kalan ve işlevini yitiren Mahmutbey Gişelerinin kaldırılması ve meskûn mahallin dışına çıkarılması için bir çalışma yapacak mısınız?

2.       İstanbul’un çeşitli noktalarında yer alan ve şehir trafiğine olumsuz etkide bulunan gişelerin trafik sorununun ana nedeni olması, gerek bakanlığınız gerekse büyükşehir belediyesince bir sorun olarak görülmekte midir?  Bu yönde ortak bir faaliyetiniz, projeniz var mıdır?

ETİKETLER : engin altay chp istanbul Milletvekili chp Grup Başkan VEKİLİ Mahmutbey Gişe Trafik Mahmutbey Gişe Trafik Çilesi Mecliste Binalı yıldırm Ulaştırma bakanlığı Mahmutbey Gişe Trafik Çilesi Mecliste
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ANKETİMİZE KATILARAK GÖRÜŞLERİNİZİ YANSITTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
Seri İlanlar
Gazete Avcılar
© Copyright 2013 DKM Tasarım. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
gazete avcılar
gazete avcılar
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA