ÜNİVERSİTELİLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN HAREKETE GEÇTİ.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü tarafından sokaktaki hayvanlar için “Bir Hevesle Değil Bir Ömür Sahiplen” adı altında yapılan iki aşamalı proje hayata geçirildi. Yapılan projede sokak hayvanlarına sıcak ev ve mama temini yapıldı. Barınaklardaki hasta hayvanların ilaç ihtiyaçları giderildi.
Bu haber 2018-04-27 09:42:46 eklenmiş ve 252 kez görüntülenmiştir.

Hayvan hakları için yapılan projenin ilk aşamasında satış ürünlerinin bulunduğu stand İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde açıldı. Standta birçok ürün satışı yapıldı ve bağış toplandı. Toplanan bağışlar ve satışı yapılan ürünlerin geliri ile hasta  veya yaralı hayvanların ilaç ihtiyaçları giderildi.

 

Avcılar Çevresine Kedi Evi Yerleşimi

Projenin ikinci aşamasında öğrencilerin hazırladığı mama ve su kapları, kedi evleriyle birlikte Avcılar’da belirlenen noktalara yerleştirildi. Mama kaplarına öğrenciler tarafından bağışlanan mamalar konuldu. Avcılar bölgesine yerleştirilen kedi evleri de sokakta yaşayan kedilerin kötü hava şartlarında sığınabilecekleri yuvaları oldu.

 

100 Öğrenciye Anket

Proje araştırma aşamasında İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin hayvan hakları farkındalığına ilişkin anket çalışmaları gerçekleştirildi. Bütün araştırmalar; İstanbul Gelişim Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü Danışman Hocası Doktor Öğretim Üyesi Emel Tozlu, İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Fulya Beteş ve Öğr. Gör. Atilla Akalın önderliğinde, öğrencileri Keziban Tay, Bahar Yalçın, Gamze Cankılıç, Yiğit Akpolat, Kübra Ayılan, Ezgi Çelik, Ebru Bayram, Efe Can Çokişler, Ahmet Furkan Karaağaç tarafından ortaya konuldu. Anket sonuçlarına gör; Katılımcıların %67’si hayvan hakları hakkındaki sosyal medya paylaşımlarını kesinlikle gösterişli görünmek için yapmadıklarını belirtmiştir. %45’i hayvan haklarına yönelik çalışan kurumlara yardım etmeyi düşündüğünü dile getirmiştir. %36’sı ülkemizdeki hayvan haklarına yönelik çalışmalar hakkında yeterli bilgiye sahip olup olmadığı konusunda kararsız olduğunu görüşünü bildirmiştir. %60’ı hayvanların deneylerde kullanılmasını kesinlikle doğru bulmadıklarını belirtmiştir.

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü Danışman Hocası Doktor Öğretim Üyesi Emel Tozlu “ Sokaktaki minik dostlarımız için ufak bile olsa birey olarak yapabileceğimiz bir çok şey mevcut. Bu anlamda herkes apartmanından bile başlasa bir sürü ihtiyaç malzemesi toplayabilir’’ diyerek öğrencilerine kampanyanın sürdürülebilir olması gerekliliğinin altını çizerek, “Mütevelli Heyeti Başkanımız Abdülkadir Gayretli, topluma faydalı projelere sonuna kadar destek veriyor, üniversite olarak elimizden ne geliyorsa fazlasıyla yapmaya hazırız” dedi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
Seri İlanlar
Gazete Avcılar
© Copyright 2013 DKM Tasarım. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
gazete avcılar
gazete avcılar
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA