CHP Küçükçekmece’nin Birleştiri Gücü Baykal’mı?


Bu makale 2018-10-07 10:48:39 eklenmiş ve 96 kez görüntülenmiştir.
hanifi çelik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 2014 yerel seçimlerine “CHP,  Türkiye'nin Birleştirici Gücü” sloganı ile gireceğini açıklamıştı. Küçükçekmece’de ise aksine bir durum ortaya çıkmış ve alınabilecek konumda ki Belediye kaybedilmişti.

Ne olduğunu şöyle hatırlamak gerekirse; Belediye Başkanı Adayları için ilçede ön seçime gidilmiş ve süreçte adaylar hem birbirini hem de partiyi yıpratmışlardı. Önseçim sonucunda Kemal Çebi açık ara birinci çıkmasına rağmen başta Oruç Oymak başkaldırarak bu işi kabullenmemişti.  Uzun tartışmalı ve Ankara kulisleri sonucu CHP Küçükçekmece örgütü parçalanmıştı. Belediye Başkan Adayı efendiliği ile bilinen Gökhan Gümüşdağ olmasına rağmen yıpranmışlık ve birlikte hareket edemeyen örgüt kazanabilecekken az farkla seçimi kaybetmişti.

Aradan geçen süreçte potansiyel adaylar aynı dolaysıyla sonuçlarda aynı iken bir gelişme oldu ve birbiriyle asla bir araya gelemez denilen adaylar birlikte kameralara poz verir hale geldi. İşte o gelişmenin nedeni Burçin Baykal.

Burçin Baykal CHP Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklamasıyla  ilçede farlı bir gelişme yaşanmaya başlandı. Baykal önce eleştirildi, yapamaz edemez denildi, tutmaz denildi ama olmadı, her geçen süreçte daha da güçlendi.

Kendilerini potansiyel aday gibi gören, rakipleriyle 5 yıl boyunca küs kalan değerli partililer Baykal’ın bölgede güçlenmesinden rahatsız oldular ve sanki güçlerini birleştirme kararı almışlar.

CHP Küçükçekmece’nin birleştirici gücü sanki Burçin Baykal olmuş ve Kemal Çebi ile Oruç Oymak’ı  bir araya getirmiştir.

Farkında olmadan Burçin Baykal CHP Küçükçekmece Örgütüne bir iyilik daha yapmış ve küskünleri bir araya getirmiştir. CHP örgütü’de bu yakınlaşmayı olumlu karşılamıştır. İşte yapılan yorumlardan bir kaçı;

Yüksel Macarcıkoğlu Başarı güç birliğinden gelir ne zaman ben değil de biz dersek başarıyı daha çabuk yakalarız herkese selam

Yüksel Mercan Daha güçlü birliktelikler daha güçlü bir CHP daha güzel ve yaşanabilir bir Küçükçekmece de birlikte olmak dileğiyle ...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
Seri İlanlar
Gazete Avcılar
© Copyright 2013 DKM Tasarım. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
gazete avcılar
gazete avcılar
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA